Jaki kierunek w 2013?

Lato się kończy, coraz ważniejsza staje się kwestia podjęcia decyzji o tym jakie przedmioty chcemy zdawać na maturze oraz na jaki kierunek studiów chcemy się dostać. Najbardziej opłacalne kierunki studiów to obecnie takie powiązane z rozwojem nowoczesnych technologii, powiązane z ekonomią ale również inne związane z rozwojem np regionu w którym chcemy mieszkać. Właściwie nie ma złych kierunków, najczęściej jest złe podejście samych studiujących. Przede wszystkim opłacalne kierunki studiów to nie wszystko, trzeba jeszcze zadbać o to, by w przyszłości być konkurencyjnym na rynku pracy poprzez dodatkowe umiejętności, wiedzę. Obecnie samo ukończenie wyższej uczelni nie gwarantuje nam niczego. Nawet najlepsze kierunki studiów będą nietrafionym wyborem, gdy absolwent nie będzie zbyt przekonany do tego, co chce w życiu robić, gdy nie będzie potrafił się odnaleźć na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. To wszystko sprawia, że naprawdę, to najwyższy czas, by dobrze przemyśleć co chcemy robić, co zdawać i na jaki kierunek będziemy chcieli się dostać. 

One thought on “Jaki kierunek w 2013?

  1. Ja wybrałem nawigację na Akademii Morskiej w Szczecinie ze względu na renomę uczelni wśród pracodawców. Znajomy dostał stypendium i pracę już po pierwszym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>